DZIAŁAJMY RAZEM!

„Działajmy razem!” to hasło tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu. Powstał on z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i świętowany jest obecnie na całym świecie. Organizatorami DBI w Polsce są Państwowy Instytut Badawczy NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Celem wydarzenia jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

9 II 2021r. Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziły dzieci i młodzież z 4152 placówek w całej Polsce. Jedną z tych placówek było Przedszkole w Skibniewie. Przedszkolaki oglądały tego dnia filmy, układały puzzle, wypełniały różne karty pracy i wykonywały prace plastyczne związane tematycznie z komputerem i Internetem. Korzystały też z udostępnionych na stronie „saferinternet.pl” pakietów edukacyjnych „Przygody Plika i Foldera w sieci” i „Sieciski.pl”, które wprowadziły dzieci w świat bezpiecznego Internetu. Dzięki nim dowiedziały się, że każdy ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Nowe technologie otwierają przed dziećmi wiele możliwości, ale jednocześnie – niosą ze sobą nowe problemy i zagrożenia. Przedszkolaki zapoznały się z nimi oglądając kreskówki z serii „Owce w sieci”.

Wszystkie podejmowane w tym dniu działania uświadomiły dzieci, że Internet jest bardzo pożyteczny, ale nie zawsze bezpieczny.